توربین بادی

انرژی باد در بین انرژی های تجدید پذیر یکی از بهترین و اقتصادی ترین منابع های تولید برق می باشد که آلودگی زیست محیطی در پی نداشته و پایان ناپذیر نیز می باشد. بطور کلی با جایگزینی برق تولید شده از انرژی باد به جای برق تولیدی از نیروگاه های سوخت فسیلی می توان از انتشار گازهای گلخانه ای کاست. گروه صنعتی ssco با پشتوانه یک دهه فعالیت مستمر در جهت بکارگیری و استفاده از انرژی های پاک در کشور، در تلاش است که با نصب و راه اندازی نیروگاه های بادی با ظرفیت تا 50 کیلووات سهم عمده و بسزایی در این امر داشته باشد. در راستای اجرای این سیاست، با انجام مذاکرات فنی و با تکیه بر کادر متخصص و مجرب خود، توانست نمایندگی انحصاری شرکت Braun آلمان را در ایران و خاورمیانه کسب نماید. توربینهای بادی ارائه شده توسط این شرکت دارای طراحی منحصر به فردی هستند. این توربین ها قادر به کار به صورت مجزا از شبکه و همچنین متصل به شبکه بوده و می توانند بیشینه توان را از باد استحصال نمایند.به دلیل طراحی کامل این توربینها، از آنها می توان در مناطقی که دارای سرعت باد بالا و طوفانی هستند نیز استفاده کرد. این توربینها در مقیاسهای کوچک و متوسط تا 50 کیلو وات ارائه می شود.

مزایای توربین های بادی

  • ژنراتور مورد استفاده در این نوع توربینها از نوع ژنراتور سنکرون آهنربای دائم است. این نوع ژنراتور بدون گیربکس به توربین متصل می شوند.این امر باعث کاهش آلودگی محیطی، بالا رفتن عمر توربین و مهمتر از همه کاهش قیمت مجموعه خواهد شد.
  • برای اتصال این نوع از ژنراتورها به شبکه از مبدلها AC/DC و DC/AC استفاده شده است. این مبدلها دارای استانداردهای بین المللی بوده و کیفیت توان شبکه و یا انرژی الکتریکی مصرفی بار را بهبود می بخشند.
  • پره های این نوع توربینها با بهره گیری از طراحی توسط نرم افزارهای پیشرفته چنان طراحی شده اند که کمترین صدا را دارند.
  • مواد مورد استفاده در قسمتهای مکانیکی به گونه ای است که در دماهای بسیار پایین و بالا مقاومت خوبی دارند.
  • طراحی و هماهنگسازی بین ژنراتور و مبدلها به گونه ای انجام شده است که منحنی توان خروجی بر حسب سرعت باد حتی در سرعتهای باد کم، دارای اعتبار است و توان به بار و یا شبکه تحویل داده می شود.
  • قابلیت استفاده همزمان از انرژی خورشیدی و بادی را دارند.

از طرف دیگر توربین های ارائه شده توسط این شرکت دارای قابلیت کنترل پره نیز هستند. این قابلیت به توربین بادی این امکان را می دهد که در سرعتهای باد بسیار بالا توان استحصالی از باد کاهش یافته و در مقدار نامی باقی بماند. با این کار ژنراتور می تواند در بادهای طوفانی نیز به راحتی به کار خود ادامه دهد.
از توربین های بادی می توان در مراکز صنعتی، تفریحی، و مکانهای سیاحتی و زیارتی که دور از شبکه برق سراسری هستند، استفاده کرد. در ضمن در منازل ویلایی و حومه شهرها و حتی در روستاها و مراکز کشاورزی و پرورش دام و طیور نیز می توان از این انرژی پاک استفاده کرد.